wtorek, 21 lutego 2017

"Pies sam w domu" [Poradnik dla właścicieli psów, które niszczą mieszkanie]Nowy członek rodziny - pies - jest niesamowitą radością i kulką pełną miłości. Problemy zaczynają się, gdy okazuje się, iż ta mała, słodka ciapka robi nam z mieszkania całkowity chaos.

Oto kilka rad, które pomogą zapobiegać demolowaniu naszego mieszkanie, a na pewno zatrzymać to małe tornado.1. Nie pozwólmy psu się nudzić!

Zostawmy mu tyle interesujących rzeczy, ile tylko będzie potrzebował. U mnie, w skrajnych przypadkach, gdy pies - niszczyciel zostawał sam, na podłodze kładliśmy nawet DWADZIEŚCIA różnych zabawek, gryzaków, sznurków, piłeczek, a nawet starego kapcia.

2. Wyszalejmy psa przed naszą nieobecnością - wyciszmy zaraz przed samym wyjściem.


Ważne jest, aby zapewnić psu odpowiednią dawkę ruchu, zabawy, szaleństwa. Czy to szczeniak, czy dorosły pies, aby osiągnąć równowagę musi mieć spełnione swoje podstawowe potrzeby. Z maluchem możemy poszarpać się szarpakiem, porzucać mu piłeczkę, Dorosłego pupila weźmy na dłuższy spacer i poganiajmy się z nim, niech pobiega za patykiem albo szuka smaczków schowanych w trawie.

Nigdy nie należy zostawiać psa, który jest pobudzony. Przeznaczmy przynajmniej te 15 do 30 minut po spacerze, czy zabawie na wyciszenie. Usiądźmy w fotelu i wypijmy herbatę, super będzie jeśli zrobimy to na przykład w butach i czapce - pies dodatkowo przestanie się tak ekscytować samym ubieraniem.

3. Smaczek przed samym wyjściem!

Zostawmy psu mocno śmierdzącego gryzaka przed samym opuszczeniem przez nas mieszkania. Możemy też napakować czymś smakowitym konga albo inna zabawkę do tego przystosowaną.
Psy uwielbiają gryźć, musimy dać im coś, co będzie fajniejsze niż nasz but lub róg ściany.

4. Przygotujmy mieszkanie!

Proces nauki zostawania psa samego w domu to nie tylko trening dla czworonoga, to wielka próba i wyzwanie dla nas - właścicieli. Musimy wprowadzić w naszym domu pewne żelazne zasady i się ich trzymać.
Jeśli pies gryzie nam buty - SCHOWAJMY JE.
A może wyciąga namiętnie sznurki z dywanu - ZABIERZMY DYWAN.

Lepiej zapobiegać, niż "płakać" nad zniszczeniami.
Prawdziwy problem zaczyna się wtedy, gdy pies gryzie ścianę, wydrapuje dziury w podłodze lub całymi godzinami wyje - warto skonsultować się z behawiorystą lub trenerem, a może przemyśleć klatkę?

>>>WSZYSTKO O KLATKACH DLA PSÓW znajdziesz tutaj<<<5. Zabawki "niecodzienne"

Schowajmy naszemu psiakowi parę zabawek do szafy, mogą to być szarpaki, piłeczki, czy kongi. Od dzisiaj te "gwiazdki" będzie dostawać TYLKO i WYŁĄCZNIE pod naszą nieobecność. Będą dla niego bardziej interesujące niż rzeczy, którymi bawi się codziennie.


To tylko parę opcji z całego morza rady, aby ułatwić psu zostawanie w domu.

Jakie Wy macie problemy ze swoimi psiakami? Zapraszam do dyskusji w komentarzach! :)


>>>Problem z sierścią? Zapraszam tutaj-> Jak poprawnie wyczesać psa<<<

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz